Перегляд вироків (апеляція, касація)

Клієнти також звертаються до мене вже після винесення вироку судом першої інстанції для його оскарження, оскільки не вдалося досягти бажаного результату або є необхідність отримати консультацію іншого адвоката, який подивиться на ситуацію «свіжим поглядом».

По-перше, вся наявна у Вас інформація про події, факти та обставини, які не були враховані, Ваші коментарі та зауваження щодо ведення процесу.

По-друге в повному обсязі всі матеріали кримінального провадження: як з боку органу досудового розслідування (у прокурора зберігаються), так і з суду (в суд прокурор може передати не всі матеріали справи). Додатково будуть потрібні диски звуко-відеозапису всіх судових засідань, підготовлені, але не долучені докази, зібрані Вами і адвокатом, електронні файли з документами.

Маючи в розпорядженні повний обсяг інформації, я зможу вивчити їх, знайти порушення норм процесуального та матеріального права, Ваших прав.

Отримавши для ознайомлення тільки частину документів та інформації, у мене виникає необхідність йти до суду, до прокурора і просити видати матеріали для ознайомлення в повному обсязі, отримати копії дисків судових засідань, оскільки для вмотивованої апеляційної чи касаційної скарги необхідний вся наявна інформація.

Для початку необхідно визначити мету, яку Ви переслідуєте: скасування судового рішення як незаконного та направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції, винесення нового вироку, зміна вироку, розтягнення часу набрання вироком законної сили.

Після визначення мети, необхідно зайнятися пошуком можливих варіантів її реалізації – як фактичних, так і юридичних.

Тут важливу роль відіграє сам Клієнт, оскільки більшість подій і дій він пережив особисто, безпосередньо беручи участь у справі, тому його інформація є неоціненно важливою.

Так, якщо наявні докази на Вашу користь, але отримані вже в ході написання скарги, то їх обов’язково необхідно долучити і обґрунтувати поважні причини неподання.

Так, до початку апеляційного розгляду скарги в суді, можна доповнити апеляційну скаргу або змінити. У такому випадку суд може надати додатковий строк для надання заперечень іншим учасникам процесу.

Якщо винесене судове рішення Вас влаштовує, але на нього була подана апеляція прокурором або іншим учасником справи, Вам необхідно визначитися з тим, чи будете Ви оскаржувати вирок або інше рішення або ж Ви будете готувати свої заперечення на скарги.

Адвокат повинен підготувати заперечення на скарги прокурора, якщо ними ставиться питання погіршення становища обвинуваченого.

Якщо ж апеляція подана потерпілим і Ваші позиції з ним ніяк не сходяться, або ж не досягнуто згоди про примирення, тоді на його скаргу також необхідно писати обґрунтовані заперечення.

Я можу забезпечити особисту участь в суді апеляційної або касаційної інстанції як Ваш захисник разом з Вами або, якщо Ви будете знаходиться віддалено, в режимі відеоконференції.

Вважаю, що особиста участь у судових засіданнях більш результативніша, оскільки невелика відстань між учасниками процесу сприяє більш плідній взаємодії, до того ж, це дозволяє не відволікатися і повністю займатися захистом Клієнта.

Якщо у Вас виникла необхідність підготувати апеляційну або касаційну скаргу у кримінальній справі, заперечення на неї або взяти участь в судовому засіданні в апеляційному суді або Верховному Суді – звертайтеся.

Відеоконсультації

Scroll to Top