Злочини проти життя і здоров'я

Найцінніше для людини – це життя і здоров’я.

До кримінальних злочинів, які посягають на життя і здоров’я людини, законодавець відносить умисні чи необережні дії, що завдають шкоди життю та здоров’ю; порушення прав пацієнтів; ненадання допомоги; загроза вбивством; незаконна лікувальна діяльність та ряд інших дій.

Я займаюся такими кримінальними справами, шляхом проведення комплексу заходів, спрямованих як на захист підозрюваного/обвинуваченого, так і на представлення інтересів потерпілого. Враховуючи специфіку злочинів (шкода здоров’ю, життю), завжди намагаюся досягти розумного компромісу між сторонами з урахуванням всіх можливих правових наслідків розвитку кримінальної справи.

Неодноразово досягав закриття кримінальних справ шляхом примирення сторін; є практика по справах, які не були відкриті, оскільки сторони домовилися про мирне врегулювання; знаходили здоровий компроміс і в справах, пов’язаних з порушенням прав пацієнтів.

Першочергові дії неоціненні.

Все, що стосується шкоди здоров’ю та життю, підлягає правильної кваліфікації, потребує збору доказової бази на самому первинному етапі (відразу після вчинення), оскільки в майбутньому пошкодження можуть зійти, встановити причинно-наслідковий зв’язок буде практично неможливо, а сліди злочину, відеозаписи, чи інші особи – не знайдені або втрачені.

На даному етапі робота адвоката спільно з Клієнтом важлива для подальшого формування кримінальної справи, якщо мова йде про представлення інтересів потерпілого. При представленні інтересів іншої особи, яка вчинила злочин або має відношення до злочину, завдання можуть бути іншими.

Визначаємо мету, яку треба досягти уданій кримінальній справі.

Кожна справа – суто індивідуальна і кожен переслідує свою мету.

Для потерпілих у справі цілі можуть бути такими: покарати кривдника за законом і домогтися виконання реального покарання; отримати грошову компенсацію і вибачення; усунути лікаря від роботи, щоб не було ризиків для інших пацієнтів та ін..

Для підозрюваних, обвинувачених або осіб, які мають відношення до вчиненого злочину або ж безпідставно звинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення: закінчити справу миром; отримати виправдувальний вирок; закрити справу у зв’язку з відсутністю події або складу злочину; знизити суму компенсації за цивільним позовом та ін..

Залежно від мети Клієнта, від обсягу доказів, від позиції опонента – завдання адвоката досягти бажаного результату.

Як адвокат допоможе Клієнту у кримінальній справі проти життя і здоров’я?

На стадії досудового розслідування, після визначення мети Клієнта, адвокат:

  • складе план, за яким необхідно діяти, проведе консультації, роз’яснить всі «за» і «проти», проведе збір необхідних доказів по справі з усіх можливих джерел інформації, отримає висновки експертів, спеціалістів, оцінювачів, правові висновки, супроводить на етапах судово-медичної експертизи, збирання медичних документів;
  • проведе переговори з протилежний стороною, адвокатами, щоб закінчити справу миром;
  • складе та направить всі необхідні документи: адвокатські запити, заяви, клопотання, скарги, ініціює порушення кримінального провадження, оскаржить в суді протиправні діяння поліції, проведення службових перевірок, цивільний позов або заперечення на нього і підготує ряд інших процесуальних документів;
  • візьме участь у всіх процесуальних діях (допити, обшуки, виїмки, судові засідання у слідчих суддів); може виступити адвокатом кількох осіб, якщо їх позиції не суперечать одна одній;
  • проведе переговори зі свідками, органом досудового розслідування, прокурорами;
  • здійснить ряд інших дій, спрямованих на захист Клієнта або представлення інтересів потерпілого.

На стадії судового розгляду Ваш адвокат:

  • підготує всі процесуальні документи, проведе підготовку до допитів у суді учасників процесу, які нам необхідні, підготує питання для допиту опонентів, проведе переговори з опонентами і їх адвокатами, в разі необхідності, виконає інші дії за планом;
  • візьме участь у всіх судових засіданнях, в разу необхідності залучить до участі ЗМІ.

Якщо виникли запитання – звертайтесь за допомогою!

Відеоконсультації

Scroll to Top