Економічні справи (у сфері господарювання)

Повний перелік злочинів закріплений в Розділі VII Кримінального кодексу України.

Найбільш поширеними справами є контрабанда, заняття гральним бізнесом, підробка документів для проведення державної реєстрації юр. осіб та ФОП, легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом, нецільове використання бюджетних коштів, ухилення від сплати податків, доведення до банкрутства.

Економічні злочини – одні з найбільш складних, вони вимагають серйозних теоретичних знань, практичних навичок, постійного навчання та підвищення кваліфікації. Заняття такими справами як з боку захисту, так і з боку обвинувачення – безперервний розвиток в професійному плані, отримання нових знань, бо способи, механізми вчинення злочину з кожним місяцем різні.

Звернутися до адвоката краще всього перед вчиненням дії або бездіяльності, якщо є сумніви у правомірності останніх. Консультація з адвокатом, оцінка ризиків допоможуть уберегти Вас від можливих негативних наслідків. Неодноразово до мене зверталися за допомогою з питаннями: «А так законно?», «А якщо так не робити, то що?» «А чи є відповідальність за …?». Відповідаючи на питання і оцінюючи конкретну ситуацію багатьом допоміг запобігти вчиненню дій, що кваліфікуються КК України як злочини.

Тому, найкращий варіант – отримати консультацію адвоката на предмет законності своїх дій/бездіяльності.

Якщо ж ситуація сталася, то якнайшвидше звернення за допомогою до адвоката допоможе запобігти виникненню серйозних негативних наслідків.

Зустрічаються на практиці і безліч ситуацій з необґрунтованими справами, які відкриваються правоохоронними органами з різних причин – викликати на допит директора, провести обшук, отримати доступ до інформації, телефонних розмов, листування. Подібні ситуації треба негайно вирішувати шляхом грамотної правової допомоги.

  • консультує, повністю ознайомлюється зі справою, організаційними процесами підприємства, спілкується з працівниками, вивчає складені документи, складає план дій по конкретній справі, розподіляє завдання між помічником або колегами (написання документів, переговори, відрядження тощо);
  • складає та подає всі необхідні документи: адвокатські запити, заяви, клопотання, скарги, цивільні, господарські, адміністративні позови, ініціює відкриття кримінальних проваджень, службових перевірок і готує ряд інших процесуальних документів;
  • бере участь в всіх процесуальних діях (допити, обшуки, виїмки, судові засідання у слідчих суддів), виступаючи адвокатом кількох осіб, якщо їхня позиція не відрізняється один від одного;
  • веде переговори з опонентами, свідками, органом досудового розслідування, прокурорами, експертами;
  • збирає докази у всіх можливих джерелах інформації, отримує висновки експертів, спеціалістів, оцінювачів, правові висновки;
  • здійснює ряд інших дій, спрямованих на захист Клієнта або представлення інтересів потерпілого.

На цьому етапі адвокат може виступити особою, що здійснює адвокатське зберігання документів, перемовником (довіреною особою за довіреністю або за договором) між контрагентами і третіми особами.

В залежності від результатів розслідування: закриттям справи з різних підстав; обвинувальним актом і направленням його до суду; зупиненням провадження; виділенням матеріалів за якимось епізодом в окреме провадження.

На стадії судового розгляду адвокат всіма законними способами досягає поставленої мети згідно з узгодженим з Клієнтом планом і поділяє свою роботу на:

  • участь в судових засіданнях;
  • підготовку до судових засідань (написання та подання документів, підготовка до допитів учасників процесу, переговори, консультації, роз’яснення та виконання ряду інших дій за узгодженим планом).

Відеоконсультації

Scroll to Top