Державним реєстратором являється:
- Громадянин України, який має вищу освіту за спеціальністю правознавство, відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленими Міністерством юстиції України і знаходиться в трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації прав;
- Нотаріус;
- Державний, приватний виконавець- у разі накладення/зняття таким виконавцем арешту на нерухоме майно при примусовому виконанні рішень згідно закону.
Реєстратор здійснює реєстраційні дії, котрі прямо визначені Законом України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Здавалося б , державний реєстратор повинен діяти суто в рамках діючого законодавства і не порушувати вимог закону.
Але на практиці ми стикаємося з незаконними діями державних реєстраторів, такими як : накладення арешту на майно без правових підстав, відмова у проведенні необхідних реєстраційних дій, порушення вимог закону, що спричинили порушення прав та інтересів осіб та інші.
За останні роки в цьому питанні ми мали справу з багатьма спорами, особливо часто пов’язаними з безпідставним накладення арешту на нерухоме майно. У зв’язку з чим займаємо активну позицію по оскарженню дій державних реєстраторів.
Ми бачимо декілька можливих варіантів вирішення спору.
Перший, він же самий простий, написати заяву державному реєстратору із зазначенням на помилки, недоліки, допущені ним із вимогою їх усунути.
Другий, оскарження дій до Міністерства юстиції України.
Третій спосіб- судовий.
В залежності від індивідуальної ситуації, зможемо запропонувати оптимальний спосіб, котрий дозволить максимально ефективно відновити права і домогтися скасування незаконного рішення, дії.
Так, можна розраховувати на компенсацію понесених витрат, збитків, що необхідно документально обґрунтувати та підтвердити.
Залежно від обраного способу захисту Ваших прав- існує свій варіант компенсації таких витрат ( одночасно з вирішенням спору або після – на підставі наявного рішення компетентного органу).