Квартирні спори у процедурі банкрутства

Випадків банкрутства фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, в ході яких нерухомість продається з торгів дуже багато, і кожен випадок індивідуальний. В одних випадках, торги, угода, розрахунки законні. В інших випадках, відбуваються оскарження, доказування незаконності тієї чи іншої дії/рішення, і в подальшому виникають негативні моменти у кінцевого власника.

На практиці, претензії пред’являють кредитори (чиї права були забезпечені іпотекою), боржники, а також арбітражні керуючі.

Заявляють вимоги щодо нерухомості наступного характеру: витребування майна з чужого незаконного володіння, визнання угоди недійсною, звернення стягнення на предмет іпотеки, визнання права власності, оспорювання торгів, процесуальних рішень суду, а також інших вимог.

 

При виборі способів захисту вищевказані особи самостійно визначають в який суд, які документи подавати.

Я, як адвокат, якщо стою на боці покупця (власника), оцінюю правильно, виходячи з законності та вимог поданих документів. Правильний чи неправильний спосіб захисту, обраний ініціатором такого питання, підлягає обговоренню безпосередньо в суді після його вивчення (може залежати і від того, закінчилася процедура банкрутства або ще триває).

Якщо я представляю інтереси особи, чиї права порушено (кредитор, боржник), вибір місця розгляду буде залежати від стадії процесу, сторін та низки нюансів.

Як правило, мова йде про господарський суд, де розглядається справа про банкрутство шляхом подання відповідної заяви. У цьому випадку заява розглядається за правилами господарського процесу.

Бували випадки подачі окремих позовів у місцеві суди (районні за місцем, області) за місцем знаходження нерухомого майна. Тоді розглядається справа за правилами цивільного процесу (якщо йдеться про відповідача-фізичну особу).

 

В першу чергу, важлива швидкість реагування на спір.

Як тільки отримали інформацію про те, що об’єкт нерухомості за фактом є спірним, то необхідно негайно і чітко оцінити ситуацію, вжити заходів щодо захисту власності і своїх прав.

Для кваліфікованої юридичної допомоги та подальших дій необхідно звернутися до адвоката, який спеціалізується на цих питаннях, розробити детальний план дій і приступити до його реалізації.

При необхідності, негайно накласти арешт на угоду, підготувати та зареєструвати заяви.

На сьогоднішній день, є судові прецеденти Верховного суду, Верховного суду України, які встановили, як необхідно діяти судам у питаннях застосування норм права у подібних ситуаціях, тому аналізуючи перспективу вирішення спору необхідно проаналізувати судову практику.

Якщо практика ще не сформована, у адвоката є дуже широке поле для діяльності, правове опис, обґрунтування застосування норм права і докази.

Якщо практика вищими судами вже сформована, то це не означає, що справа 100% програшна, оскільки суди можуть відступити від правової позиції Верховного суду. Тому завдання адвоката – знайти всі підстави для захисту прав та інтересів Клієнта, знайти аргументи, докази, які дозволять ухвалити рішення суду на користь Клієнта.

Однозначно можу стверджувати, що боротися за свої права і інтереси необхідно завжди. Якщо налаштувалися на боротьбу – такий шлях необхідно пройти гідно на всіх етапах

Так, в ході перевірки (аудиту) квартири на її юридичну чистоту, такі питання розглядаються і аналізуються в обов’язковому порядку.

Тому, якщо Ви розглядаєте варіант покупки і Вам пояснили, що квартира була куплена з торгів у процедурі банкрутства або вже перепродана, а в історії права власності фігурує процедура банкрутства, до цього об’єкта нерухомості необхідно вкрай уважно поставитися. Мінімально, що можна зробити на даному етапі – отримати консультацію адвоката.

В своїй практиці, я представляв інтереси різних учасників процесу: кредитора, боржника, третьої особи, тому різні ситуації проходив на практиці. Враховуючи власну адвокатську практику, можу представляти інтереси будь-якого учасника процесу.

Вважаю, що у спорах щодо захисту права власності адвокат необхідний, оскільки самостійно вести справа вкрай складно, а від результату розгляду справи залежить як фінансове питання, так і житлове.

Відео консультації

з юридичних питань щодо нерухомості:
Scroll to Top