Захист бренду – послуги адвоката з інтелектуальної власності
Проведемо комплексний захист Вашого бренду від незаконних посягаючи-нізацією конкурентів, виявлення порушників і притягнення їх до відповідальності
Поняття бренду мається на увазі комплекс об’єктів інтелектуальної власності (знак для товарів і послуг, промислові зразки, винаходи, фірмові кольори, стиль роботи і ін.). Чим успішніше бізнес, тим більше у нього осіб, які прагнуть забрати частину Клієнтів не завжди чесними методами.
Відповідно, недобросовісні конкуренти можуть порушувати Ваші права усіма різними способами: використовувати схожий логотип, оформлення магазину, сайту, фірмові кольори, найменування товарів, копіювати моделі і ряд інших дій.
Також може бути зроблено ряд інших заходів правового характеру (скарги, повідомлення про проведення перевірок, ініціювання судових розглядів).
Копіювання Вашої моделі, повторення елементів дизайну, як правило, це ознаки успіху Вашого бізнесу.
Створюючи модель бізнесу або ж її розвиваючи, рекомендуємо заздалегідь врахувати всі можливі ризики, пов’язані з брендом і його правовою охороною, наприклад, реєстрацію всіх об’єктів інтелектуальної власності, укладення низки необхідних договорів, передача і отримання всіх об’єктів авторського права від виконавців і ряд інших.
Більш докладніше про способи захисту Вашого бізнесу можете дізнатися при особистій зустрічі з адвокатом або по телефону, розповівши про свою сферу діяльності.
Копіювання Вашої моделі, повторення елементів дизайну, як правило, це ознаки успіху Вашого бізнесу. Але якщо такі факти відбуваються, необхідно негайно реагувати на них найжорсткішими законодавчо дозволеними і не забороненими методами. Для цього рекомендуємо скористатися послугами досвідченого адвоката.
Першочергове завдання – виявити всі можливі джерела порушення Вашого бренду, зафіксувати, зібрати повну і достатню інформацію про порушника для наступного кроку.
Тут може йти мова і про фото / відеофіксації, складання протоколів, проведення так званих «контрольних закупівель», огляд сайтів, пошук інформації, направлення запитів і отримання інформації на них і ряд інших дій (в залежності від виду порушення – способи фіксації і виявлення будуть індивідуальними).
Без належних, достатніх та допустимих доказів, зібраних в ході першого кроку – подальші кроки щодо захисту бренду можуть бути безперспективними.
Після зібраних доказів рекомендуємо скористатися досудовим способом – підготовка претензії з вимогами усунути порушення прав інтелектуальної власності, припинити використання ТМ та інших об’єктів ІВ, принести вибачення, знищити всю рекламну продукцію та інше.
Дану претензію рекомендуємо відправити як поштою на всі відомі адреса (реєстрації, місце здійснення діяльності, філій), так і спробувати вручити особисто, провести перемовини.
Моя практика показує, що близько 50% поданих претензій задовольняють порушники і конфлікт можна вважати закінченим. В інших випадках конфлікт вирішується в судовому порядку або шляхом подачі скарги до Антимонопольного комітету України.
На даному етапі зможемо підготувати претензії і провести перемовини з опонентами.
При зібраних доказах і відмови опонентів усунути порушення прав ІВ мирним шляхом, необхідно максимально швидко підготувати і подати позов до суду разом з низкою процесуальних документів (клопотання про забезпечення позову, огляду доказів, про витребування доказів та ін.).
На даному етапі можемо провести справу «під ключ» зі стадії збору доказів, претензій, подання до суду і участь у всіх інстанціях до винесення остаточного рішення.
Передбачено також спосіб вирішення конфлікту шляхом подачі відповідної скарги до Антимонопольного комітету України з проханням застосувати санкції стосовно порушника прав інтелектуальної власності.
Ми зможемо подати скаргу разом з наявними доказами і супроводити процес її розгляду до винесення рішення АМК в будь-якій області України.
На підставі зібраних документів АМК і результатів проведеної перевірки можемо також додатково ініціювати позов до суду про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок використання бренду Клієнта.