Розірвати шлюб з іноземцем Ви можете через органи РАЦС або через суд.Через органи реєстрації актів громадянського стану можливе розірвати шлюб з іноземцем, коли немає спільних неповнолітніх дітей, є добровільна згода і дві сторони знаходяться в Україні. В цьому випадку адвокат може супроводжувати процедуру надавши правову допомогу як громадянину України так і іноземцю при необхідності, а також надати консультаційні послуги, відповівши на всі поставлені питання, такі як, розподіл майна, аліменти, правові наслідки розірвання шлюбу та ряд інших питань.
Чоловік або дружина можуть подати позов до суду про розірвання шлюбу, якщо у них є неповнолітні діти або ж подружжя не можуть досягти згоди про розірвати шлюб через органи РАЦС.
Сімейним кодексом України прямо передбачені підстави, які унеможливлюють розірвання шлюбу через органи суду, та РАЦС:
– у період вагітності дружини;
– вік спільної дитини сягає менше одного року;
Винятки з правил:
– якщо один із подружжя вчинив злочини проти другого з подружжя або дитини;
– при наявності визнання факту батьківства іншою особою.
В практиці за всі роки в справах про розірвання шлюбу з іноземцями були – виграні і Клієнти отримували бажаний результат, тому свої послуги пропоную як по підготовці документів, так і в веденні справи «під ключ» в суді. Можу запропонувати два варіанти досягнення поставленої мети.
Перший варіант (підготовка документів для Клієнта) включає:
– пошук алгоритмів і варіантів вирішення судової суперечки по юрисдикції України (по можливості), проведення усної консультації, в ході якої Клієнт отримує всю необхідну інформацію про шлюборозлучний процес. Участь адвоката в судових засіданнях, надання інформації про юридичні наслідки судового рішення і його виконання;
– підготовка позову про розірвання шлюбу, заяви про слухання справи за відсутності позивача (при необхідності розгляду справи без позивача), заяви про виклик відповідача із зазначенням способу виклику в залежності від наявних даних + оплата за Клієнта судового збору в банку (Клієнту залишається подати позов особисто або направити його поштою);
– підготовка письмового плану дій щодо подальшого судового процесу з посиланнями на реєстри, де можна отримати інформацію про суд, номер справи, дані судді, номера телефонів, дату і місце розгляду справи і ряд іншої інформації).
Другий варіант включає в себе послуги по підготовці документів що описані вище, також забезпечую представництво Ваших інтересів в суді на всіх стадія судового розгляду. При цьому від Вас потрібно тільки наділити мене відповідними повноваженнями (підписати договір на надання правової допомоги), а подальші дії виконуються без Вашої присутності, що значно спрощує процес, роблячи його максимально комфортним для Клієнта.Перелік дій, які виконуються мною в рамках судового розгляду справи, як правило, полягає в отриманні всієї інформації про хід розгляду справи, контролем і ознайомленням з матеріалами, підготовкою і подачею всіх необхідних документів по процесу (заяви, клопотання, відповіді, заперечення та інші ), забезпечення участі в судових засіданнях, отримання рішень суду, його виконання.В ході виконання всіх поставлених завдань Клієнт отримує готове рішення, свого питання, від адвоката, займаючись при цьому звичними для нього справами, не відволікаючись на суди.
Вимоги до позовної заяви встановлені законом. Більш докладніше про те, що вказується в позовній заяві Ви можете ознайомитися на сторінці мого сайту: https://plb.com.ua/semejnye-spory/rastorzhenie-braka/
Особливостями позову є дані по стороні (іноземця), а також вказати в позові інформацію про порядок виклику до суду іноземця як відповідача. До позову обов’язково додаються докази, квитанція про сплату судового збору,свідоцтво про укладення шлюбу в оригіналі, завірені копії документів, які Ви вважаєте подати як необхідні (як правило це свідоцтво про народження дитини, копію паспорта та іпн позивача, документи іноземця, які є в наявності ).
У 2020 році при подачі позову про розірвання шлюбу судовий збір складає 840.80 грн.. Перелік пільг, які дозволяють звільнити від сплати судового збору, прямо передбачені законодавством.
Першим завданням є визначити підсудність справи, тобто до якого суду необхідно звернутися з позовом про розірвання шлюбу. Звернення може бути як в суд на території України, так і за її межами, відповідно до положень ЗУ «Про міжнародне приватне право».На цьому етапі важливо надати адвокату всю інформацію про місце проживання та реєстрації відповідача, наявність спільних дітей, дані про документи іноземця.
Другим завданням, вже після подачі позову до суд і відкриття провадження у справі, це добитися виклику відповідача – іноземця в суд, шляхом належного повідомлення. Іноді на це йде чимало часу і розгляд справи відкладається. Роль адвоката в шлюборозлучному процесі з іноземцем – реалізувати право Клієнта на розірвання шлюбу максимально ефективно за нормами права саме України, отримавши рішення про розірвання шлюбу.
З огляду на специфіку справ, коли сам процес виклику іноземця може бути затягнутий до декількох місяців, чітко спрогнозувати терміни складно. На первинній консультації я зможу повідомити приблизні терміни розгляду справи з урахуванням інформації, яку Ви мені надасте.
Як показує моя особиста практика, термін розгляду справи з моменту подачі позову до суду і до винесення рішення суду становить близько 2 місяців за умови визнання позову відповідачем і можливістю суду розглянути справу в призначену дату слухання.
Слід пам’ятати, що рішення суду про розірвання шлюбу з іноземцем, набирає чинності протягом 30 днів, тому після винесення рішення суду воно не почне діяти відразу.
При розгляді справ з іноземцями терміни розгляду справи може бути об’єктивно тривалішим, так як часом відповідача складно викликати шляхом вручення повістки.
Суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства – пряме посилання в Сімейному кодексі України.
На примирення сторін суд може дати строк до 6 місяців. Якщо одна із сторін заявила про надання такого терміну, в такому випадку суд майже завжди задовольняє його.
Рішення суду про розірвання шлюбу є самостійним документ, який підтверджує факт розірвання шлюбу, тому окремо подавати його в РАЦС після набрання чинності не потрібно.
Суд самостійно направляє рішення суду до органів реєстрації актів цивільного стану, як тільки воно набере чинності.
Рекомендую отримати в цивільній канцелярії суду рішення про розірвання шлюбу з відміткою про набрання чинності.
У разі розірвання шлюбу з іноземцем судовий збір та витрати за послуги адвоката покладаються на відповідача. Тому, якщо хочете стягнути в повному обсязі понесені витрати за послуги адвоката, попросіть представника правильно підготувати документи.
На стадії підготовчого засідання відповідач може визнати позов, в такому випадку лише 50% оплаченого судового збору повертається позивачеві за рішенням суду.