Спори щодо участі в вихованні дитини

Абсолютно будь-які спірні питання, які стосуються виховання дитини, якщо батькам не вдалося домовитися мирно, можуть бути вирішені як органом опіки та піклування, так і судом.

 

Найчастіше суперечки стосуються: графіку спілкування з дитиною, проведення з ним відпусток, прийняття участі проведення у вихованні будь-якими способами. 

 

Рішення органу опіки та піклування хоча і є обов’язковим до виконання, але порядок щодо його примусового виконання не встановлено, тому наявність такого рішення не може бути гарантією його виконання в майбутньому.

Тому рекомендую домовлятися мирно, а в разі неможливості звертатися до суду з позовом. 

Я надаю перевагу мирному способу регулювання таких правовідносин, оскільки інтереси дитини повинні враховуватися в першу чергу.

 

Одним з видів послуг, що надаються мною, є медіація (мирне вирішення спору шляхом переговорів).  У кожної сторони є своє розуміння, погляди, але не варто забувати, що завжди дитина та її інтереси повинні займати перше місце в вирішенні спору щодо виховання. 

 

На даному етапі адвокат формулює позицію свого Клієнта, з’ясовує в деталях, що він хоче, на які компроміси готовий йти, після чого зустрічається з іншою стороною і починає процес переговорів. 

 

В ході переговорів можна укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків,  або ж досягти усної згоди і гарантій їх виконання. 

Як і в процесі медіації, адвокат з’ясовує у Клієнта всі умови і вимоги,  які він хоче надати в результаті розгляду справи в суді.  Після чого, приступає до підготовки справи для подачі в суд: збирає докази для суду (готує і подає адвокатські запити, заяви, отримує на них відповіді), спілкується зі свідками, проводить огляд місця проживання позивача, веде переговори зі службою у  справах дітей, третіми особами.  Готує позовну заяву і всі документи, що необжиті для суду (клопотання, заяви, письмові опитування тощо).  Весь готовий пакет документів подається до суду, після чого відкривається провадження.

 

  На цій стадії також є шанс домовитися мирно і припинити весь судовий процес, на який будуть витрачені кошти, сили і гроші. 

Після відкриття провадження за поданим позовом суддя направляє учасникам процесу документи і викликає на суд. 

Відповідач, в свою чергу, викладає свою позицію у справі у вигляді відкликання, відповіді на поставлені питання, подає документи, з якими ознайомлюється позивач і може надати свою відповідь.  Відповідач може також пред’явити зустрічний позов.  На стадії підготовчого судового засідання також вирішується питання надання висновку органу опіки та піклування за фактом заявлених позивачем вимог. 

 

Після обміну всіма процесуальними документами починається заключна частина підготовчого судового засідання, і призначається розгляд справи суті до винесення рішення по суті. 

 

Тривалість усього судового процесу залежить від позиції відповідача, термінів надання документів органом опіки та піклування, явки всіх учасників процесу, свідків.  Як правило, такий процес займає в суді першої інстанції від 4 місяців.

Адвокат, як правило, провів переговори з протилежною стороною до початку судового розгляду, а значить в курсі всього, що відбувається в справі: позиції сторін, доказів. Тому подальша його участь у справі спрощена, і стосується підготовки документів правового характеру для подачі в суд, а також збору доказів.

Завдання адвоката в такому процесі – домогтися бажаного для Клієнта результату щодо спілкування з дитиною, вирішити суперечку щодо вихованні. 

Клієнти звертаються також за допомогою щодо складання пакету документів для подачі позову до суду: позовну заяву, письмове опитування, клопотання про витребування доказів, адвокатські запити; надалі діючи  самостійно, без допомоги адвоката. 

Головне завдання після отримання рішення – його виконання. 

Отримуємо рішення суду з відміткою про набрання законної сили, а та виконавчий лист, і далі або звертаємося до відповідача,  якщо це має сенс (це буде зрозуміло в ході судового процесу і відразу після нього), або ж до виконавчої служби. 

Будь-яке звернення за примусовим виконанням рішення суду несе додаткові витрати часу, сил і енергії, але це фінальна стадія, без якої часом не можна обійтися.  У випадках ухиляння від виконання рішення суду (навмисне) настає кримінальна відповідальність. 

Адвокат супроводжує свого Клієнта на всіх стадіях процесу до цілковитого виконання рішення суду.

Сімейні спори:

Відеолекції

Scroll to Top