Перевірка (аудит) перед купівлею нерухомості

Земельні відносини означають соціальні зв’язки, які стосуються володіння, користування та розпорядження землею на території України.

Учасниками цих відносин є фізичні особи, юридичні суб’єкти, органи місцевого самоврядування та державні органи.

Об’єктами земельних відносин виступають земельні ділянки, права на них та інші земельні об’єкти в межах території країни.

Метою врегулювання прав у сфері земельного господарства є створення рівних умов для селян та покращення інвестиційної привабливості сільськогосподарського виробництва. До заходів уряду України належить спрощення оформлення прав власності на землю, зниження ставок державного мита, створення державного реєстру прав та управління земельними ресурсами, а також розвиток земельного іпотечного кредитування та програми відновлення родючості грунтів.

Позасудовий порядок вирішення земельних спорів передбачає подання заяви до органів місцевого самоврядування, яка має містити інформацію про сторони та суть вимог. До заяви додаються необхідні документи, такі як кадастровий план земельної ділянки, порівняльний план, а також інші документи, що підтверджують зміни у правовому режимі ділянки. В разі невідповідності вимогам заяву можуть повернути заявнику.

Порядок розгляду земельних спорів органом місцевого самоврядування передбачає створення узгоджувальних комісій з визначеним складом, які розглядають спори за участю зацікавлених сторін. Засідання оформлюється протоколом, який містить відомості про сторони, обставини, пояснення, докази, та рекомендації щодо вирішення спору. Рішення по суті земельного спору підписується головою місцевої ради з урахуванням протоколу комісії. Земельні спори розглядаються органами місцевого самоврядування протягом тижня з дня подання заяви, а рішення надсилається сторонам у триденний строк. У випадку незгоди спір може бути вирішений у суді.

Щодо судового порядку вирішення земельних спорів, суб’єкти можуть звернутися до господарського суду або цивільного суду залежно від їх статусу. Суд розглядає спори щодо володіння, користування та розпорядження земельними ділянками, а також розмежування територій. Сторонам надається можливість ознайомитися з матеріалами справи, подавати документи та докази, а також оскаржувати рішення. Позовна заява має бути супроводжена відповідними документами згідно з вимогами законодавства, а також супроводжується сплатою судового збору.

Можливе врегулювання земельних спорів шляхом медіації – сторони можуть у будь-який момент судового процесу домовитися про примирення. Медіація здійснюється медіатором, який має бути нейтральною та незалежною особою, а угода за результатами медіації укладається у письмовій формі. Зміст угоди за результатами медіації визначає узгоджені сторонами зобов’язання, строки їх виконання та інші умови, при цьому вона не може порушувати права інших осіб чи суспільні інтереси.

Відео консультації

з юридичних питань у сфері цивільного права:
Scroll to Top